Nabór wniosków na organizację 70 miejsc odbywania stażu

O zorganizowanie stażu mogą ubiegać się pracodawcy, rolnicze spółdzielnie produkcyjne lub pełnoletnie osoby fizyczne, zamieszkujące i prowadzące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osobiście i na własny rachunek, działalność w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej, w tym ogrodniczej, sadowniczej, pszczelarskiej i rybnej, w pozostającym w jej posiadaniu gospodarstwie rolnym obejmującym obszar użytków rolnych o powierzchni przekraczającej 2 hektary przeliczeniowe lub prowadzącej dział specjalny produkcji rolnej, o którym mowa w ustawie z dnia 20 grudnia 1990 roku o ubezpieczeniu społecznym rolników (tekst jednolity Dziennik Ustaw z 2024 roku pozycja 90 z późniejszymi zmianami).

Grupę docelową projektu stanowią osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku jako bezrobotne, należące do jednej lub kilku grup znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy tj.:

  • osoby młode w wieku 18-29 lat – osoby, które mogą przystąpić do projektu do dnia poprzedzającego dzień 30 urodzin;
  • osoby długotrwale bezrobotne –  to osoby bezrobotne pozostające w rejestrze Powiatowego Urzędu Pracy łącznie przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych;
  • osoby w wieku 50 lat i więcej – osoby kwalifikujące się do projektu od dnia, w którym przypadają 50 urodziny;
  • osoby z wykształceniem odpowiadającym poziomowi ISCED 3 i niższym – osoby posiadające wykształcenie na poziomie do ISCED 3 włącznie, zgodnie z Międzynarodową Klasyfikacją Standardów Edukacyjnych ISCED 2011 (UNESCO) – tj. osoby z wykształceniem  na poziomie podstawowym, gimnazjalnym, ponadgimnazjalnym i ponadpodstawowym;
  • osoby z niepełnosprawnościami – osoby niepełnosprawne w rozumieniu Ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych  (tekst jednolity Dziennik Ustaw z 2024 roku pozycja 44 z późniejszymi zmianami), a także osoby z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994r., o ochronie zdrowia psychicznego (tekst jednolity Dziennik Ustaw z 2024 roku pozycja 917 z późniejszymi zmianami);
  • kobiety

Osoby przystępujące do projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie płockim (II)” przyjmują do wiadomości, że nie mogą otrzymywać jednocześnie wsparcia w więcej niż jednym projekcie z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej dofinansowanym ze środków EFS Plus.

Oferta naboru obejmuje zorganizowanie 70 miejsc programu stażu u Organizatorów na okres do 6 miesięcy, do wyczerpania limitu miejsc możliwych do zorganizowania.

WAŻNE! Projekt zakłada, że przystąpienie uczestnika do programu stażu zostanie poprzedzone oceną umiejętności cyfrowych oraz w razie potrzeby – uzupełnieniem kompetencji cyfrowych.

Informacja dotycząca dostępności Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku
do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Tutejszy urząd zwraca uwagę na wszelkie bariery mogące utrudniać osobom z niepełnosprawnościami udział w projekcie. Biuro projektu jest ogólnodostępne dla uczestników projektu, natomiast obsługa klienta znajduje się na parterze budynku, w miejscu, które jest dostosowane architektoniczne do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przed budynkiem wyznaczone jest miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie urzędu łatwy jest dojazd z parkingu do wejścia głównego dla osób poruszających się na wózku, przed wejściem do budynku znajduje się podjazd, poręcze, drzwi wejściowe są odpowiedniej szerokości, toaleta w budynku dostosowana jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Doradcy klienta prowadzący obsługę osób z niepełnosprawnościami w swojej pracy przestrzegają zapisów obowiązujących wytycznych oraz standardów w zakresie realizacji zasad z zakresu równości oraz dostępności. Ponadto, posiadają wiedzę z podstawowych zasad komunikacji i właściwego zachowania wobec osób z niepełnosprawnościami z uwzględnieniem charakteru danej niepełnosprawności i specyfiki komunikacji (wydłużony czas wsparcia, zapewnienie bezpieczeństwa psychicznego, ograniczenie bodźców). Klienci Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku mają możliwość skorzystania z usług dostępowych m.in. z tłumacza języka migowego na miejscu. Po zgłoszeniu specjalnej potrzeby, urząd zapewnia obsługę osoby uprawnionej, w terminie z nią uzgodnionym.

Wnioski o zawarcie umowy o zorganizowanie stażu w ramach naboru przyjmuje Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, ulica Kostrogaj 1 w wersji papierowej i elektronicznej.

Dokumenty przesyłane drogą elektroniczną wniosek oraz załączniki do wniosku, które wypełnia i podpisuje wnioskodawca powinny być opatrzone przez osobę umocowaną do reprezentowania wnioskodawcy kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym elektronicznej platformy usług administracji publicznej. Podpis ten musi być złożony na wniosku oraz wszystkich załącznikach wypełnianych przez wnioskodawcę.

Starosta Płocki informuje, iż wnioski które zostaną złożone w formie papierowej muszą wpłynąć do Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku w terminie ogłoszonego naboru (decyduje data wpływu wniosku do Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku).

Wyłącza się możliwość przesyłania wniosków na adres e-mail Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku oraz faksem. Wnioski złożone w ten sposób nie będą rozpatrywane.

Informacja o zamknięciu naboru zostanie umieszczona na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku. Termin zakończenia naboru będzie ustalony na kolejny dzień roboczy od dnia ukazania się informacji o zakończeniu naboru.

Formularze wniosków można pobrać w sekcji załączników pod artykułem.

Podstawowymi kryteriami doboru organizatorów miejsc odbywania stażu są warunki przewidziane w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity Dziennik Ustaw z 2024 roku pozycja 475 z późniejszymi zmianami), w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 sierpnia 2009 roku w sprawie szczegółowych warunków odbywania stażu przez bezrobotnych (Dziennik Ustaw z 2009 roku Numer 142, pozycja 1160) oraz:

  • zapewnienie przez Organizatora stażu wysokiej jakości zatrudnienia bezpośrednio po zakończeniu stażu (rozpoczęcie zatrudnienia najpóźniej do 4 tygodni od zakończenia stażu) - wymagane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na nieprzerwany okres co najmniej 30 dni w pełnym wymiarze czasu pracy,
  • ocena dotychczasowej współpracy z tut. urzędem to jest wywiązywanie się z warunków zawieranych umów,
  • nie zaleganie z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne oraz podatku do urzędu skarbowego.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków naboru udzielane są w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku, ul. Kostrogaj 1, pokój nr 21 (I piętro), tel. 24/267-46-73

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie


Informacje o publikacji dokumentu