Starosta Płocki za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku ogłasza nabór wniosków osób niepełnosprawnych o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na podjęcie działalności w formie spółdzielni socjalnej w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
O przyznanie ww. środków mogą ubiegać się osoby niepełnosprawne bezrobotne bądź poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku, które nie prowadziły działalności gospodarczej przez okres 12 miesięcy bezpośrednio poprzedzających dzień złożenia wniosku oraz nie otrzymały bezzwrotnych środków publicznych na ten cel.
Wnioskowana kwota nie może przekroczyć:
- sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia, w przypadku zobowiązania do prowadzenia działalności gospodarczej, rolniczej lub członkostwa w spółdzielni socjalnej nieprzerwanie przez okres co najmniej 12 miesięcy,
- piętnastokrotności przeciętnego wynagrodzenia, w przypadku zobowiązania do prowadzenia
działalności gospodarczej, rolniczej lub członkostwa w spółdzielni socjalnej nieprzerwanie przez okres co najmniej 24 miesięcy.
Limit środków na ww. zadanie wynosi 200 000,00 zł.
Kompletne wnioski należy składać w sekretariacie Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku pokój 26, ul. Kostrogaj 1, 09-402 Płock, tylko w dniu 24.05.2023 r., w godzinach od 8:00 do 15:00.
Dopuszcza się możliwość przesłania wniosku wraz z załącznikami za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Płocku, ul. Kostrogaj 1, 09-400 Płock (liczy się data nadania w dniu naboru tj. 24.05.2023 r.)
Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku pod numerem tel. (024) 267-46-58.
Wzór wniosku określa załącznik do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 grudnia 2018 r. w sprawie przyznania osobie niepełnosprawnej środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo działalności w formie spółdzielni socjalnej (Dz. U. z 2022 r. poz. 1330 t.j.).
Starosta nie bierze pod uwagę zastosowanych przez wnioskodawcę fotokodów, w tym kodów QR, oznaczeń lub etykiet ułatwiających identyfikację dokumentu, w tym etykiet dźwiękowych i etykiet pisanych alfabetem Braille`a, ułatwiających identyfikację złożonego wniosku oraz dokumentów, w związku z wnioskowaniem o środki. - § 4 ww. rozporządzenia.
W załączeniu druki do pobrania.