Osoby bezrobotne zainteresowane uzyskaniem jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej proszone są o telefoniczne zgłoszenie chęci do udziału w projekcie w dniu 12.02.2024 r. od godziny 8.00 pod numerem telefonu 24/267-46-75 w celu wpisania na listę 35 potencjalnych uczestników projektu.
Wysokość środków na podjęcie działalności gospodarczej dla każdego uczestnika programu zgodnie z założeniami projektu nie będzie mogła przekroczyć 40 000,00 złotych.
WAŻNE! Zgodnie z założeniami udział w projekcie każdorazowo będzie poprzedzony oceną umiejętności cyfrowych, a w razie potrzeby, poziom tych kompetencji zostanie uzupełniony poprzez ukończenie szkolenia. Osoby przystępujące do projektu zobligowane będą do wykonania TESTU KOMPETENCJI CYFROWYCH u doradców klienta w terminie wyznaczonym przez pracownika tutejszego urzędu.
Informujemy, że o przyznanie w/w środków będą mogły ubiegać się osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Płocku jako bezrobotne będące w trudnej sytuacji na rynku pracy, tj.:
- osoby młode w wieku 18-29 lat – osoby, które mogą przystąpić do projektu do dnia poprzedzającego dzień 30 urodzin.
- osoby długotrwale bezrobotne - osoby pozostające w rejestrze powiatowego urzędu pracy łącznie przez okres ponad 12 miesięcy w okresie ostatnich 2 lat, z wyłączeniem okresów odbywania stażu i przygotowania zawodowego dorosłych;
- osoby w wieku 50 lat i więcej – osoby kwalifikujące się do projektu od dnia, w którym przypadają 50 urodziny;
- osoby z wykształceniem odpowiadającym poziomowi ISCED 3 i niższym - osoby posiadające wykształcenie na poziomie do ISCED 3 włącznie, zgodnie z Międzynarodową Klasyfikacją Standardów Edukacyjnych ISCED 2011 (UNESCO) (tj. osoby z wykształceniem na poziomie podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym).
- osoby z niepełnosprawnościami - osoby niepełnosprawne w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 2024 r. poz. 44 ), a także osoby z zaburzeniami psychicznymi w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz.U. z 2022 r., poz. 2123);
- kobiety.
Osoby przystępujące do projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie płockim (I)" przyjmują do wiadomości, że nie mogą otrzymywać jednocześnie wsparcia w więcej niż jednym projekcie z zakresu aktywizacji społeczno-zawodowej dofinansowanym ze środków EFS+.
W dniu zapisu, tj. 12.02.2024 r. nastąpi wstępna weryfikacja kwalifikowalności udziału w projekcie w oparciu o jego założenia i dane zgromadzone w rejestrach osób bezrobotnych tutejszego urzędu i informacje pozyskane od zainteresowanego założeniem działalności gospodarczej.
Jednocześnie informuję, iż wpis na listę potencjalnych uczestników projektu nie jest równoznaczny z otrzymaniem jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach późniejszego naboru.
Zamknięcie listy nastąpi z wpisem 35 osoby.
Umowa o przyznanie bezrobotnemu jednorazowo środków z Funduszu Pracy na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych w powiecie płockim (I)" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Funduszy Europejskich dla Mazowsza 2021-2027, oraz umowy poręczenia będą wiązały strony przez okres 5 lat. W związku z powyższym, iż weryfikacja związana z finansowaniem podatku VAT, zgodnie z art. 91 ust. 2 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, będzie prowadzona przez PUP w Płocku w stosunku do podatnika do momentu wygaśnięcia prawnej możliwości odzyskania podatku od towarów i usług, czyli w ciągu 5 lat od początku roku, w którym podatnik uzyskał prawo do odliczenia.
Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Płocku
ul. Kostrogaj 1 pokój 22, tel. 24/267-46-58.